rss
twitter
    Ne mutlu Türküm diyene!

İran Ermenistan’la Ticaret Hacmini Arttırıyorİran Dışişleri Bakanı Ali Ekber Salihi, İRNA`ya açıklamasında, Ermenistan ve İran’ın iki ülke arasındaki ticaret hacmini 1 milyar dolara ulaştırmak için anlaşmaya vardığını bildirdi.

Salihi, bu anlaşmanın İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad'ın İran'a son ziyareti sırasında elde edildiğini söyleyerek, "İki ülke arasında diplomatik ilişkiler üst düzeyde. Ermenistan İran için önemli bir komşu ve ikili ilişkilerimiz 1991 yılında Ermenistan bağımsızlık elde ettikten sonra güçlenmeye başladı" diye ifade etti.

Bakan Salihi, İran Cumhurbaşkanı'nın Ermenistan'a ziyareti sırasında iki ülke arasında 6 önemli belgenin imzalandığını bildirdi. Cumhurbaşkanlarının müzakere konularından birinin gümrük sorunları ve gümrük hizmetlerinin kolaylaştırılması yollarının bulunması olduğunu belirten Salihi, "Tahran ve Erivan arasında ekonomik-ticari ilişkilerin parlak bir geleceği var. Ticaret ilişkilerimizin seviyesinin her geçen gün artacağını umarım" diye konuştu.

0 yorum: